Field Updater Service (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Save
nl: Opslaan

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Fields
nl: Velden

en: Target type
nl: Doeltype

en: Source field
nl: Bronveld

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Target
nl: Doel

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Bundle ID
nl: Bundel-ID

en: Edit @label
nl: @label bewerken

en: Target bundles
nl: Doelbundels
