Field Updater Service (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (23 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Fields
ru: Поля

en: Target type
ru: Тип цели

en: Source field
ru: Исходное поле

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Field mapping
ru: Соответствие полей

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Target
ru: Цель

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: Bundle ID
ru: ID связки

en: Edit @label
ru: Редактирование @label

en: Processed @count entities.
ru: Обработано @count сущностей.

en: Target bundles
ru: Целевые пакеты

en: type | types
ru[0]: тип
ru[1]: типа
ru[2]: типов
