Field Updater Service (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Edit
hi: संपादित करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Source field
hi: स्रोत क्षेत्र

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: UUID
hi: युयुआइङी
