Field Updater Service (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Fields
tr: Alanlar

en: Target type
tr: Hedef tür

en: Source field
tr: Kaynak alan

en: Mapping
tr: Eşleştirme

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Field mapping
tr: Alan eşleme

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Target
tr: Hedef

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Bundle ID
tr: Paket kimliği

en: Edit @label
tr: @label düzenle
