Field Validation (3.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (77 entries)

en: Title
es: Título

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Value
es: Valor

en: Cancel
es: Cancelar

en: Edit
es: Editar

en: Message
es: Mensaje

en: Country
es: País

en: Weight
es: Peso

en: Name
es: Nombre

en: Field
es: Campo

en: Label
es: Etiqueta

en: Add
es: Agregar

en: Email
es: Correo electrónico

en: Year
es: Año

en: Field name
es: Nombre del campo

en: Fields
es: Campos

en: Month
es: Mes

en: Phone
es: Teléfono

en: Group name
es: Nombre del grupo

en: Brazil
es: Brasil

en: Poland
es: Polonia

en: Singapore
es: Singapur

en: Week
es: Semana

en: Day
es: Día

en: External
es: Externo

en: Operator
es: Operador

en: Equals
es: Igual

en: Integer
es: Número entero

en: Pattern
es: Patrón

en: Add rule
es: Agregar regla

en: Condition
es: Condición

en: Delete rule
es: Eliminar regla

en: Belgium
es: Bélgica

en: Czech Republic
es: República Checa

en: Denmark
es: Dinamarca

en: France
es: Francia

en: Greece
es: Grecia

en: Italy
es: Italia

en: Jordan
es: Jordania

en: Pakistan
es: Pakistán

en: Panama
es: Panamá

en: Russia
es: Rusia

en: South Africa
es: Sudáfrica

en: Spain
es: España

en: Sweden
es: Suecia

en: Switzerland
es: Suiza

en: Token
es: Comodín

en: Hour
es: Hora

en: Minute
es: Minuto

en: Entity
es: Entidad

en: Empty
es: Vacío

en: Greater than
es: Mayor que

en: Less than
es: Menor que

en: Plugin
es: Extensión

en: Reverse
es: Revertir

en: Date range
es: Intervalo de fechas

en: Edit rule
es: Editar regla

en: Data
es: Datos

en: Column
es: Columna

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Step
es: Paso

en: Error message
es: Mensaje de error

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Rule
es: Regla

en: Minimum number of words
es: Número mínimo de palabras

en: Bundle
es: Paquete

en: Per user
es: Por usuario

en: Numeric
es: Numérico

en: Entity Type
es: Tipo de entidad

en: Unique
es: Única

en: Rule name
es: Nombre de la regla

en: Update rule
es: Actualizar regla

en: Internal path
es: Ruta interna

en: Weight for @title
es: Peso para @title

en: Entity bundle
es: Colección de campos de Entidad

en: External URL
es: URL externa
