Field Validation (3.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (51 entries)

en: Title
is: Titill

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Edit
is: Breyta

en: Message
is: Skilaboð

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Add
is: Bæta við

en: URL
is: vefslóð

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Year
is: Ár

en: Fields
is: Svæði

en: Month
is: Mánuður

en: Phone
is: Sími

en: Brazil
is: Brasilía

en: Chile
is: Chíle

en: Poland
is: Pólland

en: Week
is: Vika

en: Day
is: Dagur

en: Integer
is: Heiltala

en: Add rule
is: Bæta við reglu

en: Delete rule
is: Eyða reglu

en: Belgium
is: Belgía

en: China
is: Kína

en: Costa Rica
is: Kosta Ríka

en: Czech Republic
is: Tékkland

en: Denmark
is: Danmörk

en: France
is: Frakkland

en: Greece
is: Grikkland

en: India
is: Indland

en: Italy
is: Ítalía

en: Jordan
is: Jórdanía

en: Russia
is: Rússland

en: South Africa
is: Suður Afríka

en: Spain
is: Spánn

en: Sweden
is: Svíþjóð

en: Switzerland
is: Sviss

en: Hour
is: Klukkustund

en: Minute
is: Mínúta

en: Empty
is: Tóm

en: Edit rule
is: Breyta reglu

en: Column
is: Dálkur

en: - Select -
is: - Velja -

en: Rule
is: Regla

en: Minimum number of words
is: Lágmarksfjöldi orða
