Field Validation (3.0.0-alpha2) - en to te translation catalogue (48 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Value
te: విలువ

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Edit
te: మార్చు

en: Message
te: సందేశం

en: Country
te: దేశం

en: Weight
te: భారం

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Add
te: చేర్చు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Field name
te: ఫీల్డ్ పేరు

en: Month
te: నెల

en: Group name
te: గుంపు పేరు

en: Brazil
te: బ్రెజిల్

en: Chile
te: చిలీ

en: Poland
te: పోలాండ్

en: Singapore
te: సింగపూర్

en: Week
te: వారం

en: Day
te: రోజు

en: Integer
te: పూర్ణసంఖ్య

en: Condition
te: నియమం

en: Belgium
te: బెల్జియం

en: China
te: చైనా

en: Costa Rica
te: కోస్టా రీకా

en: Czech Republic
te: ఛెక్ గణతంత్రం

en: Denmark
te: డెన్మార్క్

en: France
te: ఫ్రాన్స్

en: Greece
te: గ్రీస్

en: India
te: భారతదేశం

en: Italy
te: ఇటలీ

en: Jordan
te: జోర్డాన్

en: Pakistan
te: పాకిస్తాన్

en: Panama
te: పనామా

en: Russia
te: రష్యా

en: South Africa
te: దక్షిణ ఆఫ్రికా

en: Spain
te: స్పెయిన్

en: Sweden
te: స్వీడన్

en: Switzerland
te: స్విట్జర్లాండ్

en: Hour
te: గంట

en: Minute
te: నిమిషం

en: - Select -
te: - ఎంచుకోండి -

en: Error message
te: పొరపాటు సందేశం
