Field Validation (3.0.0-alpha3) - en to cs translation catalogue (71 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Version
cs: Verze

en: Edit
cs: Upravit

en: Message
cs: Zpráva

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Add
cs: Přidat

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Email
cs: E-mail

en: Year
cs: Rok

en: Field name
cs: Název pole

en: Fields
cs: Pole

en: Month
cs: Měsíc

en: Phone
cs: Telefon

en: Group name
cs: Název skupiny

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Poland
cs: Polsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Week
cs: Týden

en: Day
cs: Den

en: External
cs: Externí

en: Operator
cs: Operátor

en: Equals
cs: Je rovno

en: Integer
cs: Celé číslo

en: Add rule
cs: Přidat pravidlo

en: Condition
cs: Podmínka

en: Delete rule
cs: Smazat pravidlo

en: Belgium
cs: Belgie

en: China
cs: Čína

en: Costa Rica
cs: Kostarika

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: Denmark
cs: Dánsko

en: France
cs: Francie

en: Greece
cs: Řecko

en: India
cs: Indie

en: Italy
cs: Itálie

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Russia
cs: Rusko

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: Spain
cs: Španělsko

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Empty
cs: Prázdný

en: Greater than
cs: Větší než

en: Less than
cs: Menší než

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Formats
cs: Formáty

en: Date range
cs: Rozsah dat

en: Global
cs: Globální

en: Edit rule
cs: Upravit pravidlo

en: Column
cs: Sloupec

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Minimum number of words
cs: Minimální počet slov

en: Per user
cs: Na uživatele

en: Numeric
cs: Číselné

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Unique
cs: Unikátní

en: Internal path
cs: Interní cesta

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title
