Field Validation (3.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (98 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Version
hu: Verzió

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Schemes
hu: Sémák

en: Message
hu: Üzenet

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Year
hu: Év

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Month
hu: Hónap

en: Phone
hu: Telefon

en: Group name
hu: Csoportnév

en: Brazil
hu: Brazília

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Singapore
hu: Szingapur

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: External
hu: Külső

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Equals
hu: Egyenlő

en: Integer
hu: Egész szám

en: Pattern
hu: Minta

en: Add rule
hu: Szabály hozzáadása

en: Condition
hu: Feltétel

en: Delete rule
hu: Szabály törlése

en: China
hu: Kína

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: France
hu: Franciaország

en: Greece
hu: Görögország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Russia
hu: Oroszország

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Token
hu: Vezérjel

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Entity
hu: Entitás

en: Empty
hu: Üres

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Reverse
hu: Fordított

en: Formats
hu: Formátumok

en: Date range
hu: Dátumtartomány

en: Global
hu: Általános

en: Edit rule
hu: Szabály szerkesztése

en: Data
hu: Adat

en: Column
hu: Oszlop

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Step
hu: Lépés

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Rule
hu: Szabály

en: Minimum number of words
hu: A beírandó szavak kötelezően legalacsonyabb száma

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Tip
hu: Tipp

en: Minimum value
hu: Minimum érték

en: Maximum value
hu: Maximum érték

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: Numeric
hu: Szám

en: Callback
hu: Visszahívás

en: Min
hu: Legkisebb

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Rule set name
hu: Szabálycsoport neve

en: Unique
hu: Egyedi

en: length
hu: hosszúság

en: Rule name
hu: Szabály neve

en: Internal path
hu: Belső útvonal

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Number of words
hu: Szavak száma

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: -Select-
hu: -Kiválasztás-

en: You must select at least %limit choice. | You must select at least %limit choices.
hu[0]: Legalább %limit lehetőséget kell kiválasztani.
hu[1]: Legalább %limit lehetőséget kell kiválasztani.

en: You must select at most %limit choice. | You must select at most %limit choices.
hu[0]: Legfeljebb %limit lehetőséget kell kiválasztani.
hu[1]: Legfeljebb %limit lehetőséget kell kiválasztani.

[ctx: Validation]
en: Country
hu: Ország neve

en: Strip tags
hu: Jelölők eltávolítása
