Field Validation (3.0.0-beta2) - en to jv translation catalogue (41 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: Version
jv: Versi

en: Edit
jv: Sunting

en: Message
jv: Pesen

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Add
jv: Tambah

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Year
jv: Tahun

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Fields
jv: Field

en: Month
jv: Wulan

en: Brazil
jv: Brasil

en: Poland
jv: Polandia

en: Singapore
jv: Singapura

en: Week
jv: Pekan

en: Day
jv: Dina

en: Equals
jv: Padha karo

en: Czech Republic
jv: Republik Ceko

en: France
jv: Perancis

en: Greece
jv: Yunani

en: Italy
jv: Italia

en: South Africa
jv: Afrika Selatan

en: Spain
jv: Spanyol

en: Sweden
jv: Swedia

en: Switzerland
jv: Swiss

en: Empty
jv: Kosong

en: Greater than
jv: Luwih sākā

en: Less than
jv: Kurang sākā

en: Formats
jv: Format

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: -Select-
jv: -Pilih-
