Field Validation (3.0.0-beta3) - en to bn translation catalogue (36 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Email
bn: ইমেইল

en: Year
bn: বছর

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Month
bn: মাস

en: Brazil
bn: ব্রাজিল

en: Chile
bn: চিলি

en: Poland
bn: পোল্যান্ড

en: Singapore
bn: সিঙ্গাপুর

en: Day
bn: দিন

en: Belgium
bn: বেলজিয়াম

en: France
bn: ফ্রান্স

en: India
bn: ভারত

en: Italy
bn: ইতালি

en: Jordan
bn: জর্ডান

en: Pakistan
bn: পাকিস্তান

en: Russia
bn: রাশিয়া

en: South Africa
bn: দক্ষিণ আফ্রিকা

en: Spain
bn: স্পেন

en: Sweden
bn: সুইডেন

en: Switzerland
bn: সুইজারল্যান্ড

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
