Field Validation (3.0.0-beta3) - en to da translation catalogue (75 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Cancel
da: Annullér

en: Edit
da: Redigér

en: Message
da: Meddelelse

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Add
da: Tilføj

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Email
da: E-mail

en: Year
da: År

en: Field name
da: Feltnavn

en: Fields
da: Felter

en: Month
da: Måned

en: Phone
da: Telefon

en: Group name
da: Navn

en: Brazil
da: Brasilien

en: Poland
da: Polen

en: Week
da: Uge

en: Day
da: Dag

en: External
da: Eksterne

en: Operator
da: Operand

en: Equals
da: Lig med

en: Integer
da: Heltal

en: Pattern
da: Mønster

en: Add rule
da: Tilføj regel

en: Condition
da: Betingelse

en: Delete rule
da: Slet regel

en: Belgium
da: Belgien

en: China
da: Kina

en: Czech Republic
da: Tjekkiet

en: Denmark
da: Danmark

en: France
da: Frankrig

en: Greece
da: Grækenland

en: India
da: Indien

en: Italy
da: Italien

en: Russia
da: Rusland

en: South Africa
da: Sydafrika

en: Spain
da: Spanien

en: Sweden
da: Sverige

en: Switzerland
da: Schweiz

en: Token
da: Symbol

en: Hour
da: Time

en: Minute
da: Minut

en: Empty
da: Tom

en: Greater than
da: Større end

en: Less than
da: Mindre end

en: Max
da: Maks

en: Reverse
da: Omvendt

en: Formats
da: Formater

en: Date range
da: Datointerval

en: Edit rule
da: Redigér regel

en: Column
da: Kolonne

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Step
da: Trin

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Entity type
da: Entity-type

en: Rule
da: Regel

en: Minimum number of words
da: Mindste antal ord

en: Expression
da: Udtryk

en: Per user
da: Pr. bruger

en: Internal
da: Internt

en: Numeric
da: Numerisk

en: Unique
da: Unik

en: Internal path
da: Intern sti

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: -Select-
da: -Vælg-

en: You must select at least %limit choice. | You must select at least %limit choices.
da[0]: Du skal vælge mindst %limit.
da[1]: Du skal vælge mindst %limit.

en: You must select at most %limit choice. | You must select at most %limit choices.
da[0]: Du må maksimalt vælge %limit.
da[1]: Du må maksimalt vælge %limit.

[ctx: Validation]
en: Country
da: Land
