Field Validation (3.0.0-beta3) - en to tr translation catalogue (82 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Version
tr: Sürüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Add
tr: Ekle

en: Format
tr: Biçim

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Email
tr: E-posta

en: Year
tr: Yıl

en: Field name
tr: Alan adı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Month
tr: Ay

en: Phone
tr: Telefon

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Chile
tr: Şili

en: Poland
tr: Polonya

en: Singapore
tr: Singapur

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: External
tr: Harici

en: Operator
tr: İşletmen

en: Equals
tr: Eşittir

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Add rule
tr: Kural ekle

en: Condition
tr: Koşul

en: Delete rule
tr: Kural sil

en: Belgium
tr: Belçika

en: China
tr: Çin

en: Costa Rica
tr: Kosta Rika

en: Czech Republic
tr: Çek Cumhuriyeti

en: Denmark
tr: Danimarka

en: France
tr: Fransa

en: Greece
tr: Yunanistan

en: India
tr: Hindistan

en: Italy
tr: İtalya

en: Jordan
tr: Ürdün

en: Russia
tr: Rusya

en: South Africa
tr: Güney Afrika

en: Spain
tr: İspanya

en: Sweden
tr: İsveç

en: Switzerland
tr: İsviçre

en: Token
tr: Simge

en: Hour
tr: Saat

en: Minute
tr: Dakika

en: Entity
tr: Nesne

en: Empty
tr: Boş

en: Greater than
tr: Büyüktür

en: Less than
tr: Küçüktür

en: Max
tr: Maks

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Reverse
tr: Ters

en: Formats
tr: Biçimler

en: Date range
tr: Tarih aralığı

en: Global
tr: Genel

en: Edit rule
tr: Kural düzenle

en: Data
tr: Veri

en: Column
tr: Sütun

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Rule
tr: Kural

en: Minimum number of words
tr: Enaz kelime sayısı

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Per user
tr: Kullanıcı başına

en: Numeric
tr: Sayısal

en: Callback
tr: Geri dönüş

en: Min
tr: Enaz

en: Unique
tr: Özgün (ünik)

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)

en: -Select-
tr: -Seçiniz-
