Field Validation (3.0.0-beta4) - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Version
ro: Versiune

en: Edit
ro: Editați

en: Message
ro: Mesaj

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Add
ro: Adaugă

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Email
ro: email

en: Year
ro: Anul

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Month
ro: Lună

en: Phone
ro: Telefon

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Poland
ro: Polonia

en: Week
ro: Săptămână

en: Day
ro: Zi

en: External
ro: Extern

en: Equals
ro: Egal

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Pattern
ro: Model

en: Add rule
ro: Adaugă o regulă

en: Condition
ro: Condiție

en: Delete rule
ro: Şterge regulă

en: Belgium
ro: Belgia

en: Czech Republic
ro: Republica Cehă

en: Denmark
ro: Danemarca

en: France
ro: Franța

en: Greece
ro: Grecia

en: Italy
ro: Italia

en: Jordan
ro: Iordania

en: Pakistan
ro: Pachistan

en: Russia
ro: Rusia

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: Sweden
ro: Suedia

en: Switzerland
ro: Elveția

en: Token
ro: Simbol

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: Entity
ro: Entitate

en: Empty
ro: Gol

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: Reverse
ro: Inversează

en: Formats
ro: Formate

en: Date range
ro: Interval dată

en: Edit rule
ro: Editează regulă

en: Data
ro: Dată

en: Column
ro: Coloană

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Step
ro: Pas

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Minimum number of words
ro: Numărul minim de cuvinte

en: Bundle
ro: Pachet

en: Expression
ro: Expresie

en: Per user
ro: Per/utilizator

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: -Select-
ro: -Selectează-

en: You must select at least %limit choice. | You must select at least %limit choices.
ro[0]: Trebuie să selectați cel puțin %limit opține.
ro[1]: Trebuie să selectați cel puțin %limit opțiuni.

en: You must select at most %limit choice. | You must select at most %limit choices.
ro[0]: Puteți selecta cel mult %limit opțiune.
ro[1]: Puteți selecta cel mult %limit opțiuni.

[ctx: Validation]
en: Currency
ro: Monedă
