Field Validation (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Edit
sv: Redigera

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Email
sv: E-post

en: Fields
sv: Fält

en: Add rule
sv: Lägg till regel

en: Delete rule
sv: Radera rollen

en: Regular expression
sv: Reguljärt uttryck

en: Edit rule
sv: Redigera regel

en: Validation
sv: Validering

en: Column
sv: Kolumn

en: Save rule
sv: Spara regel

en: Validator
sv: Validerare

en: Rule name
sv: Namn på regel

en: No validation rules available.
sv: Inga valideringsregler tillgängliga.

en: Custom error message
sv: Anpassat felmeddelande

en: Specify an error message that should be displayed when user input doesn't pass validation
sv: Ange ett felmeddelande som ska visas när användarens inmatning inte klarar validering

en: A problem occurred while editing this rule. Please try again.
sv: Ett problem uppstod vid redigering av denna regel. Var god försök igen.

en: Are you sure you want to delete the rule %name?
sv: Är du säker på att du vill ta bort regeln %name?

en: Regex code
sv: Kod för reguljärt uttryck

en: Specify regex code to validate the user input against.
sv: Ange kod för reguljärt uttryck som användarens inmatning skall valideras mot.

en: Add a validation rule
sv: Lägg till en valideringsregel

en: Add validation
sv: Lägg till validering
