Field Validation (8.x-1.0-alpha7) - en to az translation catalogue (45 entries)

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Edit
az: Dəyiş

en: Country
az: Ölkə

en: Weight
az: Çəki

en: Name
az: Ad

en: Add
az: Əlavə et

en: ID
az: İD

en: Year
az: İl

en: Field name
az: Sahə adı

en: Fields
az: Sahələr

en: Month
az: Ay

en: Brazil
az: Braziliya

en: Chile
az: Çili

en: Poland
az: Polşa

en: Singapore
az: Sinqapur

en: Day
az: Gün

en: Integer
az: Tam

en: Pattern
az: Nümunə

en: Belgium
az: Belçika

en: China
az: Çin

en: Costa Rica
az: Kosta Rika

en: Denmark
az: Danimarka

en: France
az: Fransa

en: Greece
az: Yunanıstan

en: India
az: Hindistan

en: Italy
az: İtaliya

en: Jordan
az: İordaniya

en: Russia
az: Rusiya

en: South Africa
az: Cənubi Afrika

en: Spain
az: İspaniya

en: Sweden
az: İsveç

en: Switzerland
az: İsveçrə

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Entity
az: Entiti

en: Date range
az: Tarix aralığı

en: Global
az: Qlobal

en: - Select -
az: - Seçin -

en: Error message
az: Xəta mesajı

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: Bundle
az: Paket

en: Numeric
az: Rəqəmsal

en: Min
az: Minimum
