Field Validation (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (50 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Edit
oc: Modificar

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Add
oc: Apondre

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Year
oc: Annada

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: Month
oc: Mes

en: Brazil
oc: Brasil

en: Poland
oc: Polonha

en: Singapore
oc: Singapor

en: Day
oc: Jorn

en: Integer
oc: Entièr

en: Pattern
oc: Motiu

en: Add rule
oc: Apondre una règla

en: Delete rule
oc: Suprimir una règla

en: Belgium
oc: Belgica

en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

en: Czech Republic
oc: Republica Chèca

en: Denmark
oc: Danemarc

en: France
oc: França

en: Greece
oc: Grècia

en: India
oc: Índia

en: Italy
oc: Itàlia

en: Jordan
oc: Jordania

en: Pakistan
oc: Paquistan

en: South Africa
oc: Africa del Sud

en: Spain
oc: Espanha

en: Sweden
oc: Suècia

en: Switzerland
oc: Soïssa

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Entity
oc: Entitat

en: Date range
oc: Interval de datas

en: Edit rule
oc: Modificar una règla

en: Data
oc: Donadas

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Rule
oc: Règla

en: Minimum number of words
oc: Nombre minimal de mots

en: Bundle
oc: Paquet

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
