Field Validation (8.x-1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (74 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: Add
pl: Dodaj

en: Year
pl: Rok

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Fields
pl: Pola

en: Month
pl: Miesiąc

en: Phone
pl: Telefon

en: Group name
pl: Nazwa grupy

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Poland
pl: Polska

en: Singapore
pl: Singapur

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Add rule
pl: Dodaj regułę

en: Delete rule
pl: Usuń regułę

en: Belgium
pl: Belgia

en: China
pl: Chiny

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: Denmark
pl: Dania

en: France
pl: Francja

en: Greece
pl: Grecja

en: India
pl: Indie

en: Italy
pl: Włochy

en: Jordan
pl: Jordania

en: Russia
pl: Rosja

en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Entity
pl: Encja

en: Max
pl: Maksimum

en: Date range
pl: Zakres dat

en: Global
pl: Globalne

en: Edit rule
pl: Edycja reguły

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Step
pl: Krok

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Rule
pl: Reguła

en: Minimum number of words
pl: Minimalna liczba słów

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Minimum value
pl: Minimalna wartość

en: Maximum value
pl: Maksymalna wartość

en: Per user
pl: Na użytkownika

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: Min
pl: Minimum

en: Minimum date
pl: Minimalna data

en: Maximum date
pl: Maksymalna data

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Unique
pl: Unikalne

en: Rule name
pl: Nazwa reguły

en: Blacklisted words
pl: Lista słów zakazanych

en: Specify illegal words, seperated by commas. Make sure to escape reserved regex characters with an escape (\) character.
pl: Określ niedozwolone słowa oddzielając je przecinkami. Upewnij się aby dodać znak ucieczki (\) przed zarezerwowanymi znakami regex.

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Number of words
pl: Liczba słów

en: Maximum number of words
pl: Maksymalna liczba słów

en: Words blacklist
pl: Czarna lista słów

en: Must be empty
pl: Musi być puste

en: Require at least one of several fields
pl: Wymagane przynajmniej jedno z kilku pól

en: Plain text (disallow tags)
pl: Czysty tekst (nie zezwalaj na tagi)

en: Scope of unique
pl: Zakres unikalności

en: Cycle of date
pl: Cykl daty

en: IP Version
pl: Wersja IP
