Field Validation (8.x-1.0-beta5) - en to be translation catalogue (56 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Country
be: Краіна

en: Weight
be: Вага

en: Name
be: Імя

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Add
be: Дадаць

en: URL
be: Спасылка

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Year
be: Год

en: Field name
be: Назва поля

en: Fields
be: Палі

en: Month
be: Месяц

en: Brazil
be: Бразілія

en: Chile
be: Чылі

en: Poland
be: Польша

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Week
be: Тыдзень

en: Day
be: Дзень

en: Integer
be: Цэлае

en: Add rule
be: Дадаць правіла

en: Delete rule
be: Выдаліць правіла

en: Belgium
be: Бельгія

en: China
be: Кітай

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Czech Republic
be: Чэхія

en: Denmark
be: Данія

en: France
be: Францыя

en: Greece
be: Грэцыя

en: India
be: Індыя

en: Italy
be: Італія

en: Jordan
be: Іарданія

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Panama
be: Панама

en: Russia
be: Расія

en: South Africa
be: Паўдневая Афрыка

en: Spain
be: Іспанія

en: Sweden
be: Швецыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Entity
be: Сутнасць

en: Date range
be: Дыяпазон даты

en: Edit rule
be: Рэдагаваць правіла

en: Data
be: Дадзенныя

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Minimum number of words
be: Мінімальная колькасць словаў

en: Bundle
be: Набор

en: Weight for @title
be: Вага для @title
