Field Validation (8.x-1.0-beta6) - en to vi translation catalogue (51 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Edit
vi: Sửa

en: Country
vi: Quốc gia

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: Field
vi: Trường

en: Label
vi: Nhãn

en: Add
vi: Thêm

en: ID
vi: Mã

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Year
vi: Năm

en: Field name
vi: Tên trường

en: Fields
vi: Các trường

en: Month
vi: Tháng

en: Phone
vi: Điện thoại

en: Group name
vi: Tên nhóm

en: Week
vi: Tuần

en: Day
vi: Ngày

en: External
vi: Bên ngoài

en: Integer
vi: Số nguyên

en: Pattern
vi: Mẫu

en: Add rule
vi: Thêm quy tắc

en: Delete rule
vi: Xóa quy tắc

en: Spain
vi: Tây Ban Nha

en: Hour
vi: Giờ

en: Minute
vi: Phút

en: Plugin
vi: Trình cắm

en: Reverse
vi: Ngược

en: Global
vi: Chung

en: Edit rule
vi: Chỉnh sửa quy tắc

en: Data
vi: Dữ liệu

en: Column
vi: Cột

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Step
vi: Bước

en: Error message
vi: Thông báo lỗi

en: Minimum number of words
vi: Số lượng từ tối thiểu

en: Tip
vi: Lời khuyên

en: Minimum value
vi: Giá trị tối thiểu

en: Maximum value
vi: Giá trị tối đa

en: Numeric
vi: Kiểu số

en: Min
vi: Tối thiểu

en: Unique
vi: Không trùng lặp

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title

en: Number of words
vi: Số lượng từ

en: Equal values on multiple fields
vi: Nhiều trường bằng nhau

en: Verifies the number of words of user-entered values, with the option to specify minimum and maximum number of words.
vi: Cho phép kiểm tra xem số từ có trong dữ liệu đầu vào có lớn hoặc nhỏ hơn một giá trị nào đó hay không.

en: Verifies that user-entered data is a valid url.
vi: Kiểm tra xem người dùng có nhập vào một địa chỉ URL hợp lệ không.

en: Add Rule
vi: Thêm quy tắc
