Field Validation (8.x-1.0-rc1) - en to bs translation catalogue (27 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Country
bs: Zemlja

en: Weight
bs: Težina

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Add
bs: Dodaj

en: Year
bs: Godina

en: Field name
bs: Ime polja

en: Fields
bs: Polja

en: Month
bs: Mjesec

en: Day
bs: Dan

en: Add rule
bs: Dodaj pravilo

en: Delete rule
bs: Izbriši pravilo

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: Global
bs: Globalni

en: Edit rule
bs: Izmjeni pravilo

en: Column
bs: Kolona

en: Minimum number of words
bs: Minimalan broj riječi

en: Numeric
bs: Numerički
