Field Validation (8.x-1.1) - en to cy translation catalogue (47 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Edit
cy: Golygu

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Field
cy: Maes

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Fields
cy: Meysydd

en: Month
cy: Mis

en: Phone
cy: ffôn

en: Brazil
cy: Brasil

en: Poland
cy: Gwlad Pwyl

en: Week
cy: Wythnos

en: Day
cy: Dyddiad

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Add rule
cy: Ychwanegu rheol

en: Delete rule
cy: Dileu rheol

en: Belgium
cy: Gwlad Belg

en: China
cy: Tseina

en: Czech Republic
cy: Gweriniaeth Tsiec

en: Denmark
cy: Denmarc

en: France
cy: Ffrainc

en: Greece
cy: Groeg

en: Italy
cy: yr Eidal

en: Russia
cy: Rwsia

en: South Africa
cy: De Affrica

en: Spain
cy: Sbaen

en: Switzerland
cy: y Swisdir

en: Hour
cy: Awr

en: Minute
cy: Munud

en: Empty
cy: Gwag

en: Greater than
cy: Yn fwy na

en: Less than
cy: Yn llai na

en: Reverse
cy: Yn ôl

en: Global
cy: Eang

en: Edit rule
cy: Golygu rheol

en: Column
cy: Colofn

en: Error message
cy: Neges wall

en: Minimum number of words
cy: Nifer lleiaf o eiriau

en: Per user
cy: Pob defnyddiwr

en: Numeric
cy: Rhifol

en: Min
cy: Isafswm
