Field Validation (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (66 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: Email
it: E-mail

en: Year
it: Anno

en: Field name
it: Nome del campo

en: Fields
it: Campi

en: Month
it: Mese

en: Phone
it: Telefono

en: Group name
it: Nome gruppo

en: Brazil
it: Brasile

en: Chile
it: Cile

en: Poland
it: Polonia

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: External
it: Esterna

en: Operator
it: Operatore

en: Equals
it: Uguale

en: Integer
it: Intero

en: Pattern
it: Modello

en: Add rule
it: Aggiungi regola

en: Condition
it: Condizione

en: Delete rule
it: Elimina regola

en: Belgium
it: Belgio

en: China
it: Cina

en: Czech Republic
it: Repubblica Ceca

en: Denmark
it: Danimarca

en: France
it: Francia

en: Greece
it: Grecia

en: Italy
it: Italia

en: Jordan
it: Giordania

en: South Africa
it: Sud Africa

en: Spain
it: Spagna

en: Sweden
it: Svezia

en: Switzerland
it: Svizzera

en: Hour
it: Ora

en: Minute
it: Minuto

en: Entity
it: Entità

en: Empty
it: Vuoto

en: Greater than
it: Maggiore di

en: Less than
it: Minore di

en: Reverse
it: Inverti

en: Date range
it: Intervallo date

en: Global
it: Globale

en: Edit rule
it: Modifica regola

en: Data
it: Dati

en: Column
it: Colonna

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Step
it: Passo

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Rule
it: Regola

en: Minimum number of words
it: Numero minimo di parole

en: Per user
it: Per utente

en: Numeric
it: Numerico

en: Unique
it: Univoco

en: Weight for @title
it: Peso per @title
