Field Validation (8.x-1.1) - en to kn translation catalogue (56 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Brazil
kn: ಬ್ರಝಿಲ್

en: Chile
kn: ಚಿಲಿ

en: Poland
kn: ಪೊಲ್ಯಾಂಡ್

en: Singapore
kn: ಸಿಂಗಪೂರ್

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: External
kn: ಬಾಹ್ಯ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: IP
kn: IP(ಐಪಿ)

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Belgium
kn: ಬೆಲ್ಜಿಯಮ್

en: China
kn: ಚೀನಾ

en: Costa Rica
kn: ಕೋಸ್ಟಾ ರಿಕಾ

en: Czech Republic
kn: ಚೆಕ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: Denmark
kn: ಡೆನ್ಮಾರ್ಕ

en: France
kn: ಫ್ರಾನ್ಸ್

en: Greece
kn: ಗ್ರೀಸ್

en: India
kn: ಭಾರತ

en: Italy
kn: ಇಟಲಿ

en: Pakistan
kn: ಪಾಕಿಸ್ತಾನ್

en: Panama
kn: ಪನಾಮ

en: Russia
kn: ರಷ್ಯಾ

en: South Africa
kn: ಸೌತ್ ಆಫ್ರಿಕಾ

en: Spain
kn: ಸ್ಪೇನ್

en: Sweden
kn: ಸ್ವೀಡನ್

en: Switzerland
kn: ಸ್ವಿಟ್ಜರ್ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Minute
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Tip
kn: ಸಲಹೆ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Rule name
kn: ನಿಯಮವನ್ನು ಹೆಸರಿಸು
