Field Validation (8.x-1.1) - en to eu translation catalogue (57 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Value
eu: Balioa

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Edit
eu: Editatu

en: Country
eu: Herria

en: Weight
eu: Pisua

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Add
eu: Gehitu

en: ID
eu: IDa

en: Email
eu: Eposta

en: Year
eu: Urtea

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Fields
eu: Eremuak

en: Month
eu: Hilabetea

en: Group name
eu: Talde izena

en: Brazil
eu: Brasil

en: Chile
eu: Txile

en: Poland
eu: Polonia

en: Singapore
eu: Singapur

en: Week
eu: Astea

en: Day
eu: Eguna

en: Integer
eu: Osokoa

en: Add rule
eu: Gehitu araua

en: Condition
eu: Baldintza

en: Delete rule
eu: Araua ezabatu

en: Belgium
eu: Belgika

en: China
eu: Txina

en: Costa Rica
eu: Kosta Rika

en: Czech Republic
eu: Errepublika Txekiarra

en: Denmark
eu: Danimarka

en: France
eu: Frantzia

en: Greece
eu: Grezia

en: Italy
eu: Italia

en: Jordan
eu: Jordania

en: Russia
eu: Errusia

en: South Africa
eu: Hego-Afrika

en: Spain
eu: Espainia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Entity
eu: Entitatea

en: Empty
eu: Hutsik

en: Global
eu: Globala

en: Edit rule
eu: Araua editatu

en: Data
eu: Datu

en: Column
eu: Zutabe

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Error message
eu: Errore mezua

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Minimum number of words
eu: Gutxieneko hitz kopurua

en: Per user
eu: Erabiltzaileko

en: Numeric
eu: Zenbakia
