Fieldable Panels Panes (FPP) (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Migration
uk: Перенесення...

en: Bundle
uk: Пакет

en: Created timestamp
uk: Час створення

en: Language (fr, en, ...)
uk: Мова (fr, en, ...)

en: Revision log
uk: Журнал редакцій

en: Modified timestamp
uk: Час зміни

en: Revision timestamp
uk: Час редакції

en: Revision Log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: The primary identifier for this version.
uk: Основний ідентифікатор для цієї версії.

en: Title label.
uk: Мітка заголовку.

en: The source language from which this translation was created.
uk: Вихідна мова, з якої було здійснено цей переклад.

en: The author of this translation.
uk: Автор даного перекладу.

en: The Unix timestamp when the translation was created.
uk: Час створення перекладу у unix-форматі.

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
uk: Час останнього збереження перекладу у unix-форматі.

en: Revision authored by (uid)
uk: Редакцію створено (uid)

en: The entity type this translation relates to
uk: Тип сутності, до якої відноситься цей переклад

en: The target language for this translation.
uk: Цільова мова цього перекладу.

en: The entity ID this translation relates to
uk: Ідентифікатор сутності, до якої належить цей переклад

en: The entity revision ID this translation relates to
uk: Ідентифікатор редакції сутності, до якої належить цей переклад
