Field as Block (8.x-2.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Settings
ro: Setări

en: Field
ro: Câmp

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Formatter
ro: Tip de formatare

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Formatter settings
ro: Setări de formatare

en: Format type machine name
ro: Numele de mașină pentru tipul de format
