Field as Block (8.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Field name
it: Nome del campo

en: Formatter
it: Formattatore

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Formatter settings
it: Impostazioni del formatter

en: Format type machine name
it: Nome macchina del tipo di formato
