Field Help Text (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Description
pl: Opis

en: Label
pl: Etykieta

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: This field supports tokens.
pl: To pole wykorzystuje wzorce.
