Field Help Text (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Label
pt: Etiqueta

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pt: Instruções a apresentar ao utilizador abaixo deste campo no formulário de edição.<br />Etiquetas de HTML permitidas: @tags

en: Allowed HTML tags: @tags
pt: Etiquetas de HTML permitidas: @tags

en: This field supports tokens.
pt: Este campo suporta tokens.
