FieldMask (8.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Date
hi: तारीख

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Email
hi: ईमेल

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Decimal
hi: दशमलव

en: About
hi: के बारे में

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Text value
hi: पाठ मान
