FieldMask (8.0.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Currency
sv: Valuta

en: Date
sv: Datum

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Email
sv: E-post

en: Phone
sv: Telefon

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Percentage
sv: Procent

en: Decimal
sv: Decimaltal

en: Uppercase
sv: Versaler

en: ZIP Code
sv: Postnummer

en: About
sv: Om

en: IP address
sv: IP-adress

en: Lowercase
sv: Gemener

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Text value
sv: Textvärde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size

en: Custom…
sv: Anpassat...
