FieldMask (8.0.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (21 entries)

en: Currency
fi: Valuutta

en: Date
fi: Päivämäärä

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Phone
fi: Puhelin

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Uppercase
fi: Muunna isoiksi kirjaimiksi

en: ZIP Code
fi: Postinumero

en: About
fi: Tietoja

en: IP address
fi: IP osoite

en: Lowercase
fi: Muunna pieniksi kirjaimiksi

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Other...
fi: Muu...

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
