FieldMask (8.0.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Currency
oc: Devisa

en: Date
oc: Data

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Uppercase
oc: Majuscula

en: About
oc: A prepaus

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Lowercase
oc: Minusculas

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.
