FieldMask (8.0.0-beta4) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Date
ar: التاريخ

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Decimal
ar: عدد عشري

en: About
ar: حول

en: IP address
ar: عنوان الـIP

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Other...
ar: آخر...

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
