Field Update (3.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Taxonomy term
fr: Terme de taxonomie

en: Field
fr: Champ

en: Update
fr: Mettre à jour

en: User
fr: Utilisateur

en: Advanced
fr: Avancé

en: Basic
fr: Basique

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type
