Field Update (3.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Field
pt: Campo

en: Update
pt: Atualizar

en: User
pt: Usuário

en: Advanced
pt: Avançado

en: Basic
pt: Básico

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote
