Field Update (3.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: - None -
uk: - Немає -

en: Taxonomy term
uk: Термін таксономії

en: Field
uk: Поле

en: Update
uk: Оновити

en: User
uk: Користувач

en: Advanced
uk: Розширені

en: Basic
uk: Основні

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет
