Field Update (3.0.0) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Advanced
hi: विकसित

en: Basic
hi: सामान्य

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली
