File Entity Browser (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Filename
fa: نام فایل

en: File MIME type
fa: نوع فایل

en: File size
fa: اندازه فایل

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: File Browser
fa: کاوشگر فایل

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Embed
fa: جایگذاری

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
fa: این متن توسط  مرورگرهای صفحه خوان، موتورهای جستجو و همچنین هنگامی که تصویر نمی‌تواند بارگذاری شود، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Weight for row @number
fa: وزن سطر @number

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
