File Entity Browser (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Preview
fr: Aperçu

en: Filename
fr: Nom du fichier

en: File MIME type
fr: Type MIME du fichier

en: File size
fr: Taille du fichier

en: Sort by
fr: Trier par

en: Created date
fr: Date de création

en: File Browser
fr: Explorateur de Fichiers

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Embed
fr: Intégré

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
fr: Ce texte sera utilisé par les lecteurs d'écran, les moteurs de recherche, ou lorsque l'image ne peut être chargée.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: Image style
fr: Style d'image

en: Upload files
fr: Transférer des fichiers

en: Weight for row @number
fr: Poids pour la ligne @number

en: Master
fr: Principal

[ctx: Sort order]
en: Order
fr: Ordre

en: No files yet
fr: Aucun fichier sélectionné
