File Compressor field (2.0.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Fields
fr: Champs

en: Requirements
fr: Exigences

en: Usage
fr: Utilisation

en: About
fr: À propos

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Bundle
fr: Type

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
fr: Ce champ stocke l'identifiant (ID) d'un fichier sous la forme d'un entier.

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fr: Sélectionnez où les fichiers finaux doivent être stockés. Le stockage privé de fichier pose beaucoup plus de contraintes que le stockage public, mais permet un accès restreint aux fichiers pour ce champ.

en: Failed to locate !file.
fr: Impossible de localiser !file.
