File Compressor field (2.0.0) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Fields
pl: Pola

en: Requirements
pl: Wymagania

en: Usage
pl: Użycie

en: About
pl: O stronie

en: Entity type
pl: Typ encji

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Bundle
pl: Zestaw

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
pl: To pole przechowuje ID pliku jako liczbę całkowitą.

en: Upload destination
pl: Miejsce przechowywania wysłanych plików

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pl: Wybór miejsca, w którym zostaną umieszczone docelowo pliki. Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu, ale pozwalają na skuteczną ochronę przed niepowołanym dostępem.
