File Compressor field (2.1.0) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Requirements
id: Persyaratan

en: Usage
id: Penggunaan

en: Rebuild
id: Bangun Kembali

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Bundle
id: Bundel

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
id: Isian ini menyimpan ID suatu berkas sebagai bilangan bulat.

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
id: Pilih tempat berkas terakhir harus disimpan. Penyimpanan berkas pribadi memiliki overhead yang jauh lebih besar daripada berkas publik, namun memungkinkan akses terbatas ke berkas dalam bidang ini.
