File Compressor field (2.1.0) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Settings
ro: Setări

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Usage
ro: Utilizare

en: About
ro: Despre

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Bundle
ro: Pachet

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
ro: Acest câmp stochează ID-ul unui fișier ca o valoare întreagă.

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.
