File Compressor field (2.2.0) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Settings
cs: Nastavení

en: Fields
cs: Pole

en: Requirements
cs: Požadavky

en: Usage
cs: Použití

en: Rebuild
cs: Znovu sestavit

en: About
cs: Popis

en: Entity type
cs: Typ entity

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
cs: Pole uchovává celočíselnou identifikaci (ID).

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.
