File Compressor field (2.2.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Fields
it: Campi

en: Requirements
it: Requisiti

en: Usage
it: Utilizzo

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
it: Questo campo contiene l'ID di un file sotto forma di valore intero.

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
it: Seleziona dove i file dovranno essere memorizzati. I file privati hanno un costo di gestione maggiore ma permettono l'accesso limitato ai file memorizzati in questo campo.
