File Compressor field (2.2.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Settings
ja: 設定

en: Fields
ja: フィールド

en: Usage
ja: 使用方法

en: About
ja: アバウト

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Bundle
ja: バンドル

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
ja: このフィールドはファイルのIDを整数値として保存します。

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ja: ファイルが最終的に保存される場所を選択する。プライベートファイル保存は、パブリック保存に比べてはるかに大きなオーバーヘッドがありますが、このフィールド内ファイルへのアクセス制限を行うことができます。
