File Compressor field (2.2.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Settings
pt: Configurações

en: Fields
pt: Campos

en: Requirements
pt: Requisitos

en: Usage
pt: Uso

en: Rebuild
pt: Reconstruir

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Bundle
pt: Pacote

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
pt: Esse campo armazena o ID do arquivo como um valor inteiro.

en: Upload destination
pt: Destino do upload

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os arquivos finais devem ser armazenados. O armazenamento de arquivos privados tem um custo computacional significativamente maior do que o de arquivos públicos, mas permite acesso restrito a arquivos neste campo.
