File Download (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Enable
ja: 有効

en: Disabled
ja: 無効

en: Core
ja: コア

en: Access log settings
ja: アクセスログの設定

en: How many content items to display in "day" list.
ja: 「本日の上位」リストに表示するコンテンツ項目の数を指定してください。 無効にすると、この項目が表示されなくなります。

en: Last download
ja: 最終ダウンロード

en: About
ja: アバウト

en: File Downloads
ja: ファイルダウンロード

en: Uses
ja: 機能

en: Popular content
ja: 人気のあるコンテンツ

en: How many content items to display in "all time" list.
ja: 「総合の上位」リストに表示するコンテンツ項目の数を指定してください。 無効にすると、この項目が表示されなくなります。

en: Today's:
ja: 本日:

en: All time:
ja: 全期間:

en: Last viewed:
ja: 最近の参照:

en: Displaying popular content
ja: 人気のあるコンテンツを表示

en: Page view counter
ja: ページアクセスカウンター

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
ja: Drupal が保持する、サイトに関する統計情報の設定。

en: Maximum lifetime
ja: 最長有効期間

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
ja: 統計情報をキャッシュする時間 (更新の間隔)
